Кількість
|
Вартість
|
||
|
Стартери для запуску двигуна
Стартер є ключовим елементом системи запуску двигуна внутрішнього згоряння. Ця електромеханічна деталь відповідає:
- за створення зусилля для обертання зупиненого колінвала, завдяки чому приводяться в дію кривошипно-шатунні механізми і створюється компресія в циліндрах двигуна;
- за первинне спрацьовування системи змішування пального та повітря з наступним впорскуванням паливоповітряної суміші в робочі зони дизельної силової установки;
- за забезпечення функціонування допоміжних механізмів (наприклад, насосів, помп, компресорів), які мають починати працювати водночас з запуском двигуна.
Принцип роботи стартера заснований на перетворенні електричної енергії, яка була накопичена в акумуляторній батареї, в механічний рух колінчастого валу.
Функціонує розглянутий пусковий пристрій зовсім недовго, оскільки енергія від розширення газів у закритих головкою блоку циліндрів камерах згоряння дозволяє головному валу обертатися самостійно.
Як тільки силова установка переходить в режим самопідтримки, стартер від'єднується від колінвала і підключається назад тільки після повної зупинки останнього. За рахунок такої конструктивної особливості пристрій повільніше виробляє свій ресурс і працює набагато довше, ніж у разі постійного контакту з основним валом двигуна внутрішнього згоряння.
Комплектуючі стартера Cummins
Головним елементом будь-якого стартера є електромотор. За допомогою щіткового вузла і ротора цей механізм перетворює електроенергію, що надходить через спеціальні дроти, клеми і роз'єми, в круговий рух.
Але крім електродвигуна у складі стартера також є й інші комплектуючі, які відіграють важливу роль у його нормальному функціонуванні:
- спеціальний соленоїд керує подачею електричного струму та відповідає за включення та вимкнення пускового механізму;
- редуктор зменшує швидкість обертання електромотора і збільшує крутний момент на виході стартера;
- бендикс з'єднується з маховиком двигуна і забезпечує передачу обертального моменту до колінчастого валу;
- реле, що втягує, допомагає від'єднати контактну шестерню від колінвала після виходу мотора на робочий режим;
- кришка стартера захищає внутрішні компоненти від зовнішніх впливів і забезпечує надійне кріплення всіх деталей.
Для фіксації всього пускового пристрою в потрібному місці застосовуються спеціальні кріплення двигуна. Зазвичай це болти потрібного діаметра та форми.
Окремо варто відзначити, що блок стартера є відносно крихким механізмом. Незважаючи на короткочасний режим роботи, вібрації від силової установки погано впливають на стан окремих комплектуючих цього пристрою. У результаті вони поступово виходять із ладу та вимагають заміни.
На щастя, купити стартери та комплектуючі до стартерів Газель з дизельними двигунами Cummins ISF 2.8 в Україні зовсім нескладно. Достатньо просто зробити замовлення в інтернет-магазині автозапчастин Gazel-Avto.
Поширені питання (FAQ)
На що впливає потужність стартера?
Потужність стартера визначає яке зусилля може розвинути ця деталь. Згаданий показник безпосередньо залежить від моделі, об'єму, продуктивності силової установки і може коливатися в межах від 0,7 до 8 кВт.
Для легкого запуску дизельного двигуна Cummins ISF 2.8, який часто встановлюється на малотоннажні вантажівки, мікроавтобуси, фургони Газель, рекомендується використовувати стартер потужністю 2,5 кВт або більше.
Чи можна їздити з несправним стартером?
Їздити зі стартером, що вийшов з ладу, категорично не рекомендується. Ця деталь відповідає за початковий запуск силової установки. Стартер провертає колінчастий вал, після чого відбувається перший такт роботи двигуна і далі згоряння палива в циліндрах забезпечує безперервне обертання колінвала.
З несправним стартером стає дуже важко здійснити пуск двигуна після його повної зупинки. У цьому випадку ви ризикуєте пошкодити колінчастий вал або інші деталі силової установки, а також суттєво підвищуєте можливість поломки автомобіля на дорозі.
Скільки у середньому служить стартер Cummins?
Якісно виготовлений стартер Газелі з двигуном Каммінз об'ємом 2.8 літра здатний послужити вірою та правдою близько 120-200 тисяч кілометрів пробігу автомобіля, що приблизно відповідає 4-5 рокам роботи.
Також варто зазначити, що обережне водіння, нормальні умови експлуатації, відсутність перевантажень і регулярне технічне обслуговування транспортного засобу може помітно збільшити розрахунковий термін служби стартера Cummins.